Kürtaj Ne Zaman Yapılır?

Yazan  Oca 29, 2015

İstenmeyen gebeliklerin tahliyesi için en uygun zaman 5-6 haftadır. Zaman zaman hastalar bu hesaplamada yanlışlıklar yaparak bazen de genç kızlar sosyal nedenlerden dolayı hekime geç ulaşırlar ve yasal gebelik tahliyesi zamanını geçirirler.

Sitemizde bulunan gebelik takvimi ile kaç haftalik gebelik oldugunuz ögrenebilirsiniz Kürtajin tüm riskleri gebelik haftasi büyüdükçe dogal olarak artar ve kürtaj islemi sonrasi hastanin kendini toparlama ve iyilesme süresi de uzar. 

İstenmeyen gebeliklerde kürtaj açisindan gebelik haftasi siniri yasal olarak 10, hafta olarak belirlenmistir. Yasi 18 den yukaridaki kadinlar istenmeyen gebeliklerinde 10.haftaya kadar yasal olarak yaptirabilirler. 18 yasinin altindaki kizlar ebeveynlerininin imzasi ile veya onayi ile istenmeyen gebelik kürtajini yaptirabilirler. 10.haftadan sonra yasal olarak kürtaj yapmak ve yaptirmak yasaklanmistir. 10. haftadan sonra istenmeyen saglikli bir gebeligin sonlandirilmasi islemini yapan hekim ve yaptiran hasta agir ceza mahkemelerinde yargilanir. 

Eger bebeginizde herhangi bir sakatlik varsa veya herhangi bir hastaliginizdan dolayi gebeligin sonlandirilmasi gerekiyorsa 26. haftaya kadar bu islemin bitirilmesi gereklidir.Bu durumda mutlaka devlet hastanelerinde veya Üniversite hastanelerinde özel kurul kararlari gerekmektedir.Eger perinatoloji konusunda bilgi sahibi bir hekim ve amniosentez yapabilen bir hekim ise amniosentez sonucunda kromozom anomalisi ispat edilebilirse kurul karari gerekmeden yapilabilir.

İstenmeyen bir gebelige sahipseniz lütfen 10. haftaya kadar beklemeyiniz.

Kürtaj ile ilgili  sorunlarınız mı var? Daha geniş bilgi için bize ulaşın,Dr Tuğrul Abacıoğlu ücretsiz bir danışmanlık versin yada VİP hizmeti ile elemanımız sizi evinizden alsın,

İstanbul trafiğinde sizlerin ulaşım,park yeri vs ile ilgilenmeden arabanın arkasında sevgiliniz yada eşinizle birlikte keyfli bir yolculuk yaparak stresinizi minimuma indirgeyelim...Bırakın kendinizi bize,size stressiz ,rahat bir yolculuk yaptıralım.

 Kürtaj işlemi  yaptırmak istediğinizde 0 532 215 82 62 -0 212 545 53 53 numaralı telefonları kullanarak bize ulaşabilirsiniz.Ayrıca cep telefonundan Whatsapps’tan  yada web sayfalarımızdaki chat pencelerinden bize yazabilirsiniz.

Burada yapılan konuşmalar bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdan dolayı ( TC SAĞLIK BAKANLIĞI HASTA HAKLARI YÖNETMELİĞİ RG.01.08.1998.) gizli olarak kalacaktır.

Son Düzenlenme %PM, %06 %915 %2017 %20:%Şub

Benzer Öğeler (etikete göre)