Kalıcı Kızlık Zarı

Yazan  Şub 11, 2017

Bu yöntemin anlaşılabilmesi için öncelikle kızlık zarı nın yapısı ve flepin ne olduğunun bilinmesi gerekir. Flep, vajinanın duvarından kaldırılan bir dokuya verilen isimdir. Kızlık zarı sanıldığı gibi bir zar değildir.

Vajina girişinden yaklaşık olarak 2 cm daha içeride bulunur.

 

Anatomik olarak bir fonksiyonu bulunmamaktadır. Olması ya da olmaması bir sağlık sorunu değildir. Aynı zamanda kızlık zarı nın olup olmaması sanıldığı gibi bekaretin bir kanıtı da değildir.

 

Hatta çoğu zaman ilişkilerde kızlık zarı olsa bile kan gelmeyebilir. Ancak toplumdaki değer yargıları dolayısıyla böyle bir operasyona kişi gerek duyabilir. Flep yöntemi, kızlık zarı operasyonları içinde en avantajlı olanıdır. Çünkü bu kızlık zarı yapımı kalıcı bir yöntemdir. Yani bu demek oluyor ki, bu operasyondan sonra istenilen zamanda cinsel ilişkiye girilebilir ve girilen ilk cinsel ilişkide kan gelmesi söz konusu olacaktır.

 

Kızlık zarını kaybedip yerine ameliyatla kızlık zarı yaptırdığınızı ilişkiye girdiğiniz kişi kesinlikle anlamayacaktır. Bu durumu sadece bir jinekolog anlayabilmektedir. Bu operasyondan sonra günlük yaşantıya hiçbir sorun olmadan devam edilebilmektedir.